Aktualności

Rozwiązanie dla zatkanych przewodów rurowych – korki pneumatyczne marki Vetter

2019-09-18

Zablokowane przewody rurowe to częsty problem, z którym spotyka się każdy hydraulik. Taka sytuacja wymaga zastosowania korków pneumatycznych. Firma KanRo oferuje korki zatykające niemieckiej firmy Vetter, które świetnie sprawdzają się wszędzie tam gdzie przewód rurowy sprawia wyjątkowe problemy. 

Charakterystyka korków rurowych

Jakie jest zastosowanie korków rurowych? Oczywiście ich najważniejszą funkcją jest uszczelnianie. Korki świetnie sprawdzają się w rurach o średnicy od 25 do 2000mm. Trwała konstrukcja zapewnia niezawodność, jednocześnie charakteryzuje się pewną elastycznością pozwalającą na dopasowanie korka do rury.

Wytrzymałość standardowych korków jest szacowana na przeciwciśnienie osiągające 1,0 bar, co jest równoznaczne z siłą 10 metrów słupa wody. Warto podkreślić że każdy korek pneumatyczny jest sprawdzany pod 1,3 krotnym ciśnieniem roboczym. Korki są wykonane z materiału kauczukowego, który jest dodatkowo wzmocniony kordem stalowym. Mogą być stosowane w temperaturze od -55 do 85 stopni Celsjusza.

Jeśli tego rodzaju parametry mogą się okazać niewystarczające oferujemy wykonanie nietypowych wymiarów. Wykonujemy zarówno korki pneumatyczne zatykające jak i przepływowe.

W jakich przypadkach stosuje się pneumatyczne korki rurowe?

Najczęściej problem występuję przed rutynowymi pracami konserwacyjnymi. Wtedy zdajemy sobie sprawę z tego że przewód nie jest odpowiednio udrożniony. Często zdarza się że nawet nowo wybudowane lub modernizowane przewody mają duże problemy w zakresie szczelności. Rzadszą aczkolwiek zdarzającą się sytuacją są wypadki z udziałem niebezpiecznych substancji. Czasami podczas wykonywania przeróżnych robót w obrębie rur może dojść do problemów z drożnością, przykładowe sytuacje to zamykanie studzienek kanalizacyjnych, prace związane z monitorowaniem rur kanalizacyjnych lub po prostu zamykanie otworów wlewowych.

Niezawodne korki rurowe firmy Vetter

Warto podkreślić że dzięki zastosowaniu odpowiednich korków pneumatycznych nie ma konieczności wyłączenia danego rurociągu. Co jest bardzo istotne z punktu widzenia zarządzania konsekwencjami wywołanymi przez awarię.

Kupując korek do kanalizacji należy pamiętać o możliwości użyciu adaptera kontrolnego dzięki któremu można sprawdzić szczelność przewodów rurowych.

To co przede wszystkim przemawia za zastosowaniem korków firmy VETTR to fakt że są znane na polskim rynku od lat. Dzięki wysokiej niezawodności są z powodzeniem wykorzystywane w zakładach wodociągowych i kanalizacyjnych oraz wszędzie tam gdzie występują rury wodociągowe.


KAISER AquaStar – optymalna wydajność i wszechstronność zastosowania w czyszczeniu kanalizacji.

2019-01-09

Przemiennik ciśnienia KDU posiada wydajność od 320 do 500 l/min. i ciśnienie robocze do 200 bar. Pojemność bębna wysokociśnieniowego wynosi do 300 metrów węża roboczego…


Koparki ssące RSP w grudniowym Przeglądzie Komunalnym…

2018-12-20

Oto najnowsze wydanie Przeglądu komunalnego a w nim… ciekawy artykuł o możliwościach i rozwiązaniach jakie dają nam koparki ssące RSP. Miłej lektury!

 

 


KANRO KOMBI 3000

2018-12-05

Kolejne pojazdy wyruszają w Polskę…


KAISER ECO 3.0

2018-10-19

Przedstawiamy Państwu pojazd specjalny KAISER ECO 3.0 czyli czyszczenie kanalizacji z odzyskiem wody…


Następna strona »
×
Zadaj pytanie

Formularz








Facebook