Dzielimy się z Wami świeżutką relacją z przekazania zabudowy Kaiser Eco 3.0 na podwoziu MAN 😍 Miłej lektury!

Specjalistyczny samochód do czyszczenia kanalizacji wzmocni bazę sprzętową starogardzkiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji STAR-WiK. Spółka zakupiła nowe auto za prawie 2 mln zł. Oficjalne przekazanie kluczyków prezes z udziałem wiceprezydenta miasta i przedstawiciela producenta odbyło się na terenie oczyszczalni ścieków 5 kwietnia br.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji STAR-WiK w Starogardzie Gdańskim zakupiło specjalistyczny pojazd wielofunkcyjny do hydrodynamicznego czyszczenia kanalizacji z odzyskiem wody (recykling) marki Kaiser na podwoziu Man. Na jego dostawę czekało prawie rok.

– Samochód przeznaczony jest do czyszczenia kanałów o średnicy od 150 do 800 mm przy użyciu wysokociśnieniowego układu wodnego tj. pompy tłoczącej wodę pod dużym ciśnieniem. Pojazd posiada możliwość zasysania nieczystości do zbiornika osadu. Umożliwia to łatwe usuwanie zanieczyszczeń i osadów przepompowni, studzienek kanalizacyjnych oraz wypompowania wody z różnego rodzaju zbiorników bezodpływowych w tym np. zalanych piwnic. Dzięki zastosowaniu układu grzewczego samochód przystosowany jest do pracy również w temperaturach ujemnych do -15°C – wyjaśniła Iwona Kropiwnicka prezes firmy KanRo LTD Fasty Białymstok.

Auto wyposażone jest w system filtrów i pomp. Jest bardzo ekonomiczne. Dzięki specjalistycznym urządzeniom z zasysanych ścieków pojazd samodzielnie pozyskuje wodę do dalszej pracy przy płukaniu kanałów. Odzyskiwanie wody pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Auto raz wypuszczone do pracy w terenie, może spokojnie pracować przez 8 godzin bez konieczności powracania co kilka godzin do bazy, by zrzucić nieczystości i uzupełnić zbiornik czystą wodą.

Wartość sprzętu to ponad 1,9 mln złotych.

– O wyborze tego właśnie model zadecydowały nie tylko jego zalety ekonomiczne. Dzięki nowoczesnej technologii będziemy mogli skuteczne oczyszczać kanalizację z zalegających osadów i piasku, co wyeliminuje część problemów związanych z awariami pomp na przepompowniach. Praca w systemie recyclingu będzie miała też niebagatelny wpływ na oszczędność zużywanej wody – podkreśliła Joanna Myślińska prezes Przedsiębiorstwa STAR-WiK.

Nowy pojazd zastąpi poprzedni, stary, wysłużony, jednofunkcyjny z 2003 roku. Poza planowym czyszczeniem miejskiej kanalizacji Przedsiębiorstwo Star-WiK planuje świadczenie usług zewnętrznych na zlecenie innych podmiotów i gmin, które nie dysponują tak specjalistycznym sprzętem.

We wtorek 5 kwietnia na terenie oczyszczalni ścieków prezes STAR-WiK Joanna Myślińska odebrała kluczyki do auta od prezes firmy KanRo LTD Iwony Kropiwnickiej. Na pierwszy próbny przejazd wokół oczyszczalni zaprosiła zastępcę prezydenta miasta ds techniczno-inwestycyjnych Tadeusza Błędzkiego.

– To drogi sprzęt, ale niezbędny. Bardzo dziękuję pani Prezes STAR-WiK za tę inwestycję. Nie tylko poprawi jakość wykonywanych oczyszczeń sieci w mieście, ale usprawni codzienną pracę i uczyni ją bardziej ekonomiczną. Dziękuję też pani prezes firmy KanRo za to, że wywiązała się z obietnicy i dostarczyła sprzęt zgodnie z umową – powiedział Tadeusz Błędzki

Wiceprezydent życzył pracownikom przyjemności z bezawaryjnej pracy nowo zakupionego pojazdu, a mieszkańcom korzyści z czystych instalacji wodno-ściekowych.


 

 

 

 

 

Facebook