Koparki ssące w grudniowym Przeglądzie Komunalnym…

Oto najnowsze wydanie Przeglądu komunalnego a w nim… ciekawy artykuł o możliwościach i rozwiązaniach jakie dają nam koparki ssące. Miłej lektury!

Mieszkańcy bez wody, robotnicy uszkodzili wodociąg

Zdarzenia tego rodzaju możemy spotkać dosyć często w życiu codziennym. W takich sytuacjach wszyscy jesteśmy bezradni. Całymi dniami nie mamy dostępu do prądu, wody, czy gazu. W przypadku uszkodzenia rury gazowej, dla naszego bezpieczeństwa, zmuszeni jesteśmy do ewakuacji ze swoich domów. Ruch drogowy w całej okolicy jest wstrzymany na wiele godzin, a w mieście tworzą się olbrzymie korki. Jednym słowem – całe miasto jest sparaliżowane.

Takie wypadki będę się zdarzać, dopóki przedsiębiorstwa i firmy budowlane będą używać zwykłych koparek do prac ziemnych w zurbanizowanych terenach naszych miast. Rozwiązanie takich sytuacji jest bardzo proste i wykorzystują je wysoko rozwinięte państwa Europy Zachodniej, takie jak Niemcy, Francja, Belga, Holandia, Wielka Brytania i Włochy – mowa o koparkach ssących (nazywanych także ładowarkami próżniowymi). W wyżej wymienionych krajach zostały zmienione nawet przepisy dotyczące możliwości wykonywania ziemnych prac budowlanych. Wszędzie tam gdzie istnieje zagrożenie uszkodzenia linii gazowych, wodnych, czy energetycznych, można stosować wyłącznie koparki ssące.

Koparki ssące umożliwiają wykonanie wszelkich wykopów w dowolnym miejscu bez ryzyka uszkodzenie infrastruktury podziemnej. Jest to nowoczesny i bardzo bezpieczny sposób pracy. Koparka ssąca zwana często super odkurzaczem to doskonałe rozwiązanie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, poczynając od przemysłu ciężkiego, poprzez budownictwo, aż po ochronę środowiska.

Przemysł ciężki wykorzystuje koparki ssące do wszelkich prac czyszczących, konserwacyjnych i porządkowych. Mogą być one używane do usuwania skutków katastrof i wypadków drogowych. W budownictwie stosowane są przy wykonywaniu bieżących robót ziemnych oraz prac drogowych związanych z utrzymaniem stanu technicznego dróg, wiaduktów i tuneli. W zastosowaniach komunalnych pojazdy te doskonale sprawdzają się podczas wykonywania prac czyszczenia przepompowni, separatorów, osadników, studni, kolektorów, a także bardzo pomocne są przy odśnieżaniu miast.

Więcej informacji na temat koparek ssących znajdą Państwo na stronie www.kanro.pl.

 

Andrzej Kuryłowicz

Facebook